Słupy oświetleniowe wykonane z aluminium posiadają wiele zalet. Jedna z najważniejszych z nich na pewno waga. Aluminium jest 3 krotnie lżejsze od stali. Dzięki temu można zaoszczędzić na instalacji, transporcie, a do tego nie trzeba wykorzystać ciężkiego sprzętu. Aluminium w 100% produkuje się z recyklingu. Surowiec ten można łatwo utylizować i odzyskać część kosztów zakupu. Aluminium jest bardzo wytrzymałym tworzywem. Słupy oświetleniowe, każdego dnia zmagają się z czynnikami atmosferycznymi jak deszcz, mróz i upał. Aluminium minimalizuje ten wpływ, posiada powłokę ochronną i nie wymaga dodatkowej powłoki zabezpieczającej np. cynkowania. Wykończenia dostępne są w różnej formie. Mogą one być szczotkowane, malowane na dowolny kolor z palety RAL jak i mogą być anodowane na kolor naturalny - srebrny.

 

Podsumowanie zalet:

  • Oszczędność
  • Recykling
  • Trwałość
  • Dostępność różnych form

 

Formy:

 

ANODOWANE SŁUPY SEGMENTOWE Z CZĘŚCIĄ WKOPYWANĄ W ZIEMIĘ             

Takie słupy zbudowane są z dwóch rur cylindrycznych wykonanych z aluminium, które połączone są ze pomocą tulei redukcyjnych.  Idealnie przystosowane pod oprawy oświetleniowe ulic, ogrodów i parków. Dostępne w wysokości od 3 metrów do 6 metrów. Słup jest przystosowany do uziemienia przykręcanego śrubą M8 i zainstalowania złącza słupowego GURO EKM 2045 . Po odłączaniu specyficznej śruby zabezpieczającej (resistorx) i podniesieniu słupa do momentu wysunięcia zatrzasków (ok. 0,65 metra) jest możliwy dostęp do złącza elektrycznego. Aby opuścić słup, wystarczy zabezpieczyć go specjalną śrubą,  wcisnąć zatrzaski i łagodnie powoli opuścić słup.  Wytrzymałość słupów została obliczona do III strefy wiatrowej(wys. 500m n.p.m.)  z zastosowaniem opraw OCP i II kategorii terenu. Dzięki temu słupy te idealnie sprawdzają się na wszystkich terenach Polski.

  

.........................................................................................................................................

ANODOWANE SŁUPY SEGMENTOWE DO MONTAŻU NA FUNDAMENCIE

Anodowane słupy  zbudowane są z dwóch cylindrycznych aluminiowych rur połączonych za pomocą tulei redukcyjnych. Słupy te mocowane są na fundamencie. Świetnie sprawdzają się w ogrodzie, na ulicy czy w parku. Jet on przystosowany do uziemienia przykręcanego śrubą M8 i złącza słupowego GURO EKM 2045 . Jego wysokość może szacuje się w granicach od 3 do 6 metrów. Aby dostać się do złącza elektrycznego trzeba odkręcić śrubę zabezpieczającą – resistorx i podnieść słup, do momentu wysunięcia zastrzyków – ok. 0,65 metra. Aby opuścić słup trzeba zabezpieczyć go śrubą wcisnąć zastrzyk i powoli opuszczać. Wytrzymałość słupów segmentowych z zastosowaniem opraw OCP została obliczona dla III strefy wiatrowej (wys. 500m n.p.m.) i II kategorii terenu.